wtorek, 17 kwietnia 2018

22 powody uprawiania pogaństwa

22 POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO UPRAWIAĆ POGAŃSTWO


Pogaństwo - Rodzimowierstwo - Słowiaństwo - Starowierstwo 

1. Nie musisz ciągle wysłuchiwać od ateistów, że wierzysz w coś, co nie istnieje. Czcisz Słońce, a jak ktoś ma wątpliwości, czy Ono istnieje, to pokazujesz palcem. Richard Dawkins i podobni mogą ci naskoczyć i zamlaskać. 

2. Matka Natura nie ma ci za złe, gdy gapisz się na tyłki płci przeciwnej, a wręcz przeciwnie, cieszy się, że doceniasz, że tak ładnie jej wyszły. 

3. Bardzo szybko uczysz się dystansu do tego, co ludzie mówią o twojej wierze. No bo jak powiesz, że świętujesz pełnię Księżyca, to wiadomo, że będą się śmiali, i oczywiście przechodzisz nad tym do porządku dziennego, zamiast pielęgnować urazę swoich uczuć religijnych. 4. Nie masz jednej księgi z odpowiedziami na fundamentalne pytania, więc szukasz w wielu różnych. Koniec końców, pewnie i tak nie znajdziesz, ale jaką będziesz oczytaną osobą! 

5. Nie zdarzyło się jeszcze, żeby święte drzewo wyrosło w kształt bazyliki w Licheniu.

6. Zagadnienia teologiczne stają się znacznie bliższe życiu, kiedy w twojej religii Matka jest symbolem płodności, a nie dziewictwa. 

7. Politycy i publicyści nie wycierają sobie gęby imionami twoich bogów, a nawet gdyby chcieli, to nie umieliby ich wymówić. 


8. Nikt za bardzo nie wie, po czyjej jesteś stronie w sporach antyklerykałów z kościołem, oświeceniowych racjonalistów z religijnymi fundamentalistami, prawackich moherów z lewakami itp., więc każdy może z tobą porozmawiać jak człowiek z człowiekiem, a że i tak zdarza się to rzadko, to już inna rzecz. 

9. Wolno ci jeść wszystko, pod warunkiem, że nie będziesz się czuł pokrzywdzony, jeśli w końcu coś zeżre ciebie.

10. Twoi bogowie natury nie wypierają się tego, że stworzyli ludzi takimi, jakimi są. Na przykład ślepymi, kulawymi czy głuchymi. Pewnie nawet gdzieś tam w Panteonie jest jakiś osobny bóg specjalnie dla nich, bo dlaczego by nie? I na pewno wygląda bosko, jak chociażby kulawy Hefajstos! 

11. W szkołach i urzędach nazistowskie kościelne krzyże na ścianach pojawiają się i znikają, ale pogańskie paprotki na parapetach, symbolizujące odwieczną siłę Natury, trwają niezmiennie. 

12. Składanie ofiar rzeczowych ma więcej sensu, kiedy czcisz święte zwierzęta, bo głodnej wiewiórce sprawisz więcej radości orzeszkiem niż obrazowi Żydówki Maryi kolejnym złotym wisiorkiem. 

13. Jedyny ojciec, którego czcisz, to twój własny i choć może nie był nieskończoną miłością, ale za to widywało się go nie tylko w wizjach i prawdopodobnie nie groził ci skazaniem na wiekuiste męki za drobne nieposłuszeństwo ani nie wyrzucił z domu za podjadanie jabłek z sadu. 

14. Rozumiesz, że nie jesteś duszą uwięzioną w ciele, tylko właścicielem czy właścicielką, cudownie skonstruowanego ciała. Fajnie jest nie czuć się uwięzionym i nie traktować ciała jak więzienie, prawda?

15. Na tacę kładziesz filiżankę albo talerz z jedzeniem. 

16. Nie wierzysz w te psychodeliczne bzdury, jakoby wszystko było przypadkiem wyliczanym z matematycznym prawdopodobieństwem. Na podstawie wieloletnich obserwacji życia i zdarzeń losu wiesz, że dobry karman to taki, która wraca jako nagroda, a zły to taki, który niczym miecz Demoklesa wraca i rujnuje. 

17. Niebo, tak fizyczne jak i duchowe, masz zawsze nad głową, a nie tylko w abstrakcyjnej i niepewnej przyszłości. 

18. W twojej duchowej wizji świata jest miejsce dla każdego dobrego i światłego bóstwa, którego przyniesie ze sobą napotkany człowiek, które objawi się w dobrej medytacyjnej wizji. 

19. Poznajesz prawa natury, obserwujesz przyrodę, zwierzęta, ssaki, a zatem wiesz, że nie musisz wierzyć w absurdalne brednie o rzekomych jednopłciowych związkach partnerskich. Dobrze wiesz, że nikt nie widział nigdy, aby przykładowo dwa ogiery kopulowały ze sobą sodomicznie (doodbytniczo), a do tego adoptowały sobie źrebaka na wychowanie. Klaczy przebranej za ogiera ani odwrotnie też nikt nigdy nie widział. I żaden pies nie prosił weterynarza o zmianę płci żeby mógł być suką lub odwrotnie. Takie rzeczy w przyrodzie nie występują, dlatego wyznając rodzimowierczą tradycję bez oporów gonisz precz wszystkich pomyleńców z ich absurdami, patologicznymi wygłupami i paranoicznymi urojeniami. 

20. Pogaństwo to duchowość, która sięga korzeniami starożytnych religii natury z całego świata. Zasadniczo zakorzenione jest w starych religiach indoeuropejskich i indoaryjskich, chociaż niektórzy wyznawcy cenią też rdzenne wierzenia innych krajów (Indianie, Eskimosi, Papuasi etc). Podobną wiarę w świętość wszystkich rzeczy można znaleźć na całym świecie. 

21. Poganie, rodzimowiercy, celebrują świętość przyrody, czcząc boskość we wszystkim; wielkiego, niepoznawalnego ducha przenikającego wszechświat, ten widzialny i ten niewidzialny. Poganie czczą boskość w wielu aspektach, męskich i żeńskich, jako część świętej całości. 

22. Zawsze pamiętasz, że największą istniejącą na świecie i ciągle żywą rodzimowierczą religią wyzywaną przez chrześcijańskich terrorystów od pogaństwa jest indoeuropejski i indoaryjski zarazem hinduizm liczący ponad miliard wyznawców. Dlatego kochasz wszelkie wschodnie nurty religijne i duchowe jako nieskażoną postać prawdziwego rodzimowierstwa indoaryjskiego. 

A zatem możesz odśpiewać (na melodię Mazurka Dąbrowskiego) lub odmówić Hymn Słowiański... 

Hej! Słowianie
Hymn Wszechsłowiański 

1834 przez Samo Tomášik ps. Kozodolský 

Hej, Słowianie, jeszcze nasza
Słowian mowa żyje,
póki nasze wierne serce
za nasz naród bije.

Żyje, żyje duch słowiański,
i żyć będzie wiecznie,
Gromy, piekło – złości waszej
ujdziem my bezpiecznie!

Dar języka zwierzył nam Jasz,
Bóg nasz gromowładny. 
Nie śmie nam go tedy wyrwać
Na świecie człek żadny.

Ilu ludzi, tylu wrogów,
Możem mieć na świecie,
Bóg jest z nami, kto nam wrogiem,
Tego Piorun zmiecie!

I niechaj się ponad nami
groźna burza wzniesie,
skała pęka, dąb się łamie,
ziemia niech się trzęsie.

My stoimy stale, pewnie,
jako mury grodu.
Czarna ziemio, pochłoń tego,
kto zdrajcą Narodu! 


LINKI SŁOWIAŃSKIE 

22 powody uprawiania pogaństwa 

https://illuminati-oswieceni.blogspot.com/2018/04/22-powody-uprawiania-poganstwa.html

Wiersze i pieśni słowiańskie 


Słowianie - Unia Słowiańska - Panslawizm 


Unia Słowiańska - Konfederacja Słowian 


Inglizm - bredy nawiedzenia czy stare baśnie 

https://illuminati-oswieceni.blogspot.com/2015/01/inglizm-slowiansko-aryjskie-wedy-i-bredy.html

Mokosza - Bogini Słowian, Matka Ziemia, Matka Boża 


Słowiański język staropolski 


Słowiański język ukraiński 

https://illuminati-oswieceni.blogspot.com/2015/01/jezyk-ukrainski-alfabet-i-historia.html

Bogini Siwa i Kali - Wedyjskie kulty słowiańskiej rodzimej starej wiary 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz