wtorek, 23 lipca 2019

Marek Rymuszko odszedł do wieczności

Powędrował do Nieznanego Świata... W dniu 22 lipca 2019 roku wieku 71 lat zmarł Marek Rymuszko - reporter, pisarz, publicysta i scenarzysta. Był założycielem i wieloletnim redaktorem naczelnym miesięcznika „Nieznany Świat". Informację potwierdza redakcja pisma i znajomi z Krajowego Klubu Reportażu, który Marek Rymuszko współtworzył i był jego prezesem od 1996 roku. Stworzył koncepcję redakcyjną miesięcznika „Nieznany Świat”, którego redaktorem naczelnym był od 1990 roku. Zmarł po kilku miesiącach ciężkiej choroby wiodącej do śmierci, którą zdiagnozowano w kwietniu 2019 roku. Pracami redakcji tymczasowo kierują wicenaczelni - Wojciech Chudziński i Piotr Cielebiaś.

Marek Rymuszko (1948-2019)

Nie żyje Marek Rymuszko - Założyciel i szef miesięcznika "Nieznany Świat” 

"Z przykrością informujemy, że w poniedziałek, 22 lipca 2019 roku około południa, w szpitalu zmarł nasz Kochany Prezes, redaktor Marek Rymuszko" - poinformowało stowarzyszenie "Krajowy Klub Reportażu". Marek Rymuszko w czerwcu 2019 roku skończył 71 lat. Marek Rymuszko był reporterem, pisarzem, publicystą i scenarzystą. W 1990 roku założył miesięcznik "Nieznany Świat", którym kierował do śmierci.

W latach 70-tych XX wieku ukończył studia prawnicze i dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. Był dziennikarzem wychodzącego w PRL tygodnika "Prawo i Życie" i  współpracownikiem wielu czasopism. Laureat kilkudziesięciu nagród w ogólnopolskich konkursach reporterskich. W 1986 roku za całokształt dorobku w dziedzinie reportażu uhonorowany Nagrodą im. Ksawerego Pruszyńskiego.

W 1989 roku debiutował w teatrze sztuką "Kołysanka", której premiera miała miejsce w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Kilkanaście pozycji jego autorstwa wydrukowała Krajowa Agencja Wydawnicza w serii  Ekspres Reporterów. Marek Rymuszko był współautorem scenariusza do filmu "Wielka majówka", w którym w roli 16-letniego Ryśka zadebiutował na wielkim ekranie Zbigniew Zamachowski.

Autor książek: "Miejsce na górze", "Paralaksa", "Wielka zasadzka", "Noc Komety", "Nieuchwytna Siła" (z Anną Ostrzycką), "Powrót nieuchwytnej siły", "Złamana lanca". Wydał "Bajki polskie. Reportaże sądowe".

Bliscy Zmarłego z magazynu Nieznany Świat informowali, że uroczystości żałobne rozpoczną się we wtorek 30 lipca 2019 roku o godz. 13.00 w Kościele p.w. św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach. Podczas pogrzebu zamiast kwiatów prosimy o datki do skarbonki Przystani Ocalenie.


Żegnamy Marka Rymuszko - Nieznany Świat 

Trudno uwierzyć, że już Go z nami nie ma. Wydawało się, iż będzie tworzył NIEZNANY ŚWIAT wiecznie. Odszedł 22 lipca 2019 roku, swoją ścieżką do Światła, przegrywając z ciężką chorobą.

Wspaniały, nietuzinkowy człowiek, dziennikarz, reportażysta, pisarz, badacz Nieznanego, twórca i redaktor naczelny miesięcznika NIEZNANY ŚWIAT, długoletni prezes Stowarzyszenia Krajowy Klub Reportażu, nasz szef, przyjaciel, mentor. Mistrz Wysokiego Słowa. Uczył patrzeć głębiej i czuć więcej. Pokazywał, że za kurtyną materii istnieje Świat Ducha.

Zostawił po sobie wielką pustkę, ból i smutek rozstania, ale zarazem wdzięczność, że stworzył dzieło, które wielu pomogło odnaleźć własną życiową drogę.

Pożegnaliśmy Go podczas uroczystości żałobnej 30 lipca 2019 roku, która miała miejsce na Starych Powązkach.

Żałobników poprosiliśmy, by w miejsce ofiarowanych kwiatów i wieńców wsparli datkiem Przystań Ocalenie, tak bliską sercu Marka, którą NIEZNANY ŚWIAT wspiera od samego początku.

Anna Ostrzycka-Rymuszko wraz z zespołem Wydawnictwa Nieznany Świat

Kalendarium twórczości 

1983 – Miejsce na górze
1984 – Paralaksa, Wielka zasadzka
1986 – Nagrodzony Nagrodą im. Ksawerego Pruszyńskiego
1988 – Schody, Noc Komety
1989 – Nieuchwytna Siła
1989 – Premiera jego sztuki Kołysanka w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku
1990 – Bajki polskie. Reportaże sądowe
1991 – Złamana Lanca
1994 – Powrót nieuchwytnej siły
2002 – Przypadki metafizyczne

Marek Rymuszko - urodzony 4 czerwca 1948 w Warszawie, zmarły 22 lipca 2019, także w Warszawie – polski reporter, pisarz, publicysta i Wielki Iluminat w strefie polskojęzycznej. Ciekawe, że Marek Rymuszko odszedł do wieczności w rocznicę ogłoszenia postępowego ludowego Manifestu PKWN zwanego Manifestem Lipcowym, w rocznicę ogłoszenia powstania Wolnej Polski (Manifest PKWN ogłoszony został w Chełmie Lubelskim dnia 22 lipca 1944 roku, dzień po wyzwoleniu tej miejscowości od hitlerowskiej okupacji nazistów).

Dziad nazywał się Antoni Remuszko i miał gromadkę dzieci – wśród nich Barbarę, Eugeniusza i Tadeusza. Gdy rodził się stryj Stanisława Remuszko - Eugeniusz - nastąpiła pomyłka, w księdze parafialnej zapisano „Rymuszko” i tak już zostało. W rodzinnym albumie widnieje zdjęcie tej trójki ze swoimi już dziećmi trzymanymi „na barana”: najmłodszy Marek (4 czerwca, brat stryjeczny), potem Grażynka (14 lutego, siostra cioteczna), no i Stanisław Remuszko (30 stycznia). Był rok 1948.

Marek Rymuszko - w wieku studenckim w czasach PRL

W środowiskach ezoterycznych, okultystycznych i iluminackich wielką wagę przywiązuje się do dobrze sporządzonych solidnych portretów astrologicznych, numerologicznych i chirologicznych czyli opartych na Trójwiedzy Iluminatów - Oświeconych Mistrzów Mądrości i Mędrców. W nich są zarówno jasne jak i ciemne strony każdej z wielkich osobowości i dusz tego ziemskiego świata...

Astrologicznie Marek Rymuszko to:  

Słońce w 13 stopniu Znaku Bliźniąt, w kwadraturze do Marsa.

Księżyc w średnio około 4 stopnia w Znaku Byka (około południa), trzy doby przed Nowiem. Brak dokładnej godziny urodzenia nie pozwala na wyznaczenie Ascendentu ani na analizę Domów i obarcza położenie Księżyca kilkustopniowym marginesem błędu.

Jowisz w ruchu wstecznym na Tronie Arymana (silnie arymaniczny) na 25 stopniu Znaku Strzelca, w opozycji do Urana.

Wenus w ruchu wstecznym (11 stopień Znaku Raka) w koniunkcji z Merkurym (5 stopień Znaku Raka).

Mars w 7 stopniu Znaku Panny, w trygonie do Księżyca i kwadraturze do Słońca.

Saturn w 17 stopniu Znaku Lwa (lekceważenie niebezpieczeństwa), w opozycji do Punktu Czarnego Ksieżyca i w trygonie do Jowisza.

Rahu w 13 stopniu Znaku Byka.

Ketu w 13 stopniu Znaku Skorpiona.

Rahu i Ketu tworzą karmiczną oś Byk-Skorpion. Ketu na stopniu robienia biznesu.

Punkt Czarnego Księżyca w ruchu wstecznym w 14 stopniu w Znaku Wodnika (stopień literatury).

Uran na 25 stopniu Znaku Bliźniąt w opozycji do arymanicznego (asurowego) Jowisza... Położenie Urana wskazuje na próbę uzyskania dostępu do tajemnic których nie jest się godnym lub wymagających przejścia prób lub uzyskania poziomu wtajemniczenia, którego się nie posiada...

Horoskopem jako najstarszy włada silnie arymaniczny Jowisz. Sfery kapłańskie i magiczne są ściemnione, dają jednak silną władzę nad ludźmi i mocne wpływy.

Numerologicznie:

Wibracje Imienia i Nazwiska powodują, że aktywność zewnętrza jest sprzeczna z aktywnością (dążeniami) wnętrza, a to co wewnętrzne jest tłumione przez to co zewnętrzne z wzajemnością. Wibracje osobonazwy łagodzą niektóre negatywności astrologiczne.

Imię Marek to Trójka lekko upadkowa, Nazwisko Rymuszko to Czwórka lekko upadkowa, schodząca. Imię i Nazwisko razem to Siódemka lekko wzrostowa, rozwojowa.

W czasie śmierci: 

Merkury w ruchu wstecznym w czasie przejścia przez minimum jasności (zanik światła Merkurego/Hermesa).

Rahu w retrogradacji w Znaku Raka, blisko MC.

Ketu w Znaku Koziorożca w koniunkcji z retrogradującym Saturnem, blisko IC.

Słońce w koniunkcji z retrogradującym Merkurym, mniej niż 2 stopnie.

Księżyc na ostatnim stopniu Znaku Ryb, zmierza do Ostatniej Kwadry.

Ascendent przechodzi najpewniej przez Wagę Sprawiedliwości.

Pozostanie w astralnym świecie przez bardzo długi okres czasu, najpierw w sferach ciemniejszych (trzy czwarte pobytu) a na ostatnią ćwiartkę czasu oczyszczenia dopiero w jaśniejszych, i potem otrzyma ponowne wcielenie. W kolejnym wcieleniu będzie osobą zamkniętą w kręgu spraw rodzinnych przerabiając zaniedbany i skomplikowany karman rodzinny. Rodzina, dom, małżeństwo, dzieci. Bardzo trudno będzie pogodzić sprawy zawodowe i karierę ze sprawami rodzinnymi, kariera i praca ucierpią z powodu poświęcenia się rodzinie. Osoba będzie zmuszona wykonywać prace podporządkowane, jako zwykły pracownik kierowany surowo przez przełożonych. Możliwe uszkodzenie umysłu lub osłabiona wydolność umysłowa w kolejnym wcieleniu (możliwa także słaba edukacja), zmniejszona zdolność do autorefleksji i wglądu. Ograniczony lub wyłączony dostęp do spraw ezoterycznych i okultnych. W kolejnym wcieleniu będzie się z osobą los obchodził bardzo surowo i rygorystycznie, osoba będzie zależna od tych, których w tym życiu ignorowała i odrzucała. Ci którymi rządził i na których wywierał wpływ będą mieć nad nim absolutną władzę. Czas śmierci sugeruje zanik światła umysłu i zanik świadomości hermetycznej. Tyle widać "od ręki" na dzień i czas śmierci podawany jako 22 lipca 2019 w godzinach przedpołudniowych...

Ezoteryczne odczytywanie horoskopu oparte na Trójwiedzy (astrologia, numerologia i chirologia) nie jest łatwe ale pozwala ujrzeć zarówno karmiczną przeszłość jak i przyszłe życie w Zaświecie oraz w następnym wcieleniu, które wynika wprost z analizy horoskopu na godzinę śmierci (dzień śmierci jeśli nie mamy godziny i Ascendentu).1 komentarz: